Emilia Chuda

NAUCZANIE WCZESNOSZKOLNE

Mama, pedagog specjalny, terapeuta
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w przedszkolach i szkołach podstawowych(prywatnych i publicznych).
Absolwentka Akademii pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Moją pasją jest praca z dziećmi. Odkąd pamiętam ciekawił mnie drugi człowiek, jego emocje, motywacje i sposoby działania. Lubię towarzyszyć moim podopiecznym w procesie edukacji i wychowania. W każdym dziecku tkwi nieodkryty potencjał, a nauczyciel pomaga w odnalezieniu go i wspieraniu w dalszym rozwoju. Pracuję z dziećmi dostosowując program edukacyjny do ich indywidualnych potrzeb i możliwości. W pracy wykorzystuje swoje unikalne doświadczenie oligofrenopedagogika oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.
Bycie mamą dało mi wiatr w żagle i uświadomiło, jak ważna jest właściwa stymulacja rozwoju dziecka.
„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania.”
J. Korczak