„Witaj Majowa Jutrzenko”. Święto Narodowe Trzeciego Maja w Kusym

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Za sprawą gry aktorskiej naszych uczniów, wspólnie wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, posłami oraz ludnością Warszawy świętowaliśmy uchwalenie pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. Zarówno jak i odśpiewana pieśń „Witaj majowa jutrzenko”  jak i zatańczony polonez przez uczniów klas trzecich ukazały radosną atmosferę tamtych majowych dni. Szkolną uroczystość zaszczycili sobą obecnością Pan płk. Krzysztof Terczyński Prezes Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych Koła w Łomiankach oraz Pan Henryk Ratyński Sekretarz Koła, pasjonat historii i oddany przyjaciel naszej szkoły. W swojej wypowiedzi Pan Dyrektor Krzysztof Kozak nawiązał  do słów, wypowiedzianych w trakcie akademii: „Pamiętajmy, że to my tworzymy historię, a nasze działania i decyzje wpłyną na przyszłość naszej Ojczyzny”.  Niech te słowa towarzyszą Nam w trakcie obchodów zbliżającego się Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Przy organizacji akademii wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.