DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Nasza szkoła już drugi rok uczestniczy w Dniu Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadł 5 lutego.

DBJ inicjowany jest przez Komisję Europejską, propagująca działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów Internetowych.
Wszyscy uczniowie mają możliwość wysłuchania informacji na temat przeciwdziałania negatywnym zjawiskom takim jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie,czy szkodliwe treści w sieci.
W klasach młodszych przeprowadziliśmy pogadanki, a na lekcjach z edukacji informatycznej korzystaliśmy z projektów edukacyjnych: „Sieciaki. pl”, „Owce w Sieci” oraz inne, które towarzyszą nam przez cały rok.
Ewa Krawczak