Włączyliśmy się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”

Nasza Szkoła kolejny już rok włączyła się w Akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, prowadzoną pod hasłem „Łączy nas pamięć”. Organizatorem Akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Tegoroczna edycja upamiętnia 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Symbolem tej akcji jest żółty żonkil. Dlatego też te kwiaty znalazły się na okolicznościowej gazetce, wykonanej przez uczniów z klasy 7a. Uczniowie z klasy 8d wzięli udział w warsztatach on-line pt. „Żonkile. Opowieść o powstaniu w getcie”. W czasie warsztatów uczniowie obejrzeli fragmenty filmów i relacji, dzięki czemu mogli pogłębić swoją wiedzę na ten trudny temat. Chętni uczniowie, nosili też dziś przypięte, papierowe, żółte żonkile.