W dniach 14 i 15 września w ramach Światowego Dnia Fair Play na lekcjach wf odbył się #Bieg Fair Play PKOL 2022.

Akcja polegała na popularyzacji idei fair play wśród uczniów, krzewieniu motta „W zdrowym ciele zdrowy duch – Mens sana in corpore sano”. Zależało nam na promocji wartości etycznych w sporcie i w życiu. Uczestnicy biegu sami decydowali jaki dystans chcą pokonać biegiem, truchtem bądź marszem, a następnie ilość okrążeń na bieżni podawali nauczycielom wychowania fizycznego. Nie liczyło się bicie indywidualnych rekordów, lecz ilość kilometrów pokonana przez wszystkich biegaczy. Zaangażowanie uczniów przerosło najśmielsze oczekiwania! Gdybyśmy nasz bieg potraktowali jako sztafetę, to nasi uczniowie wraz z trenerami łącznie pokonali dystans 1217 km! Bieg Fair Play był okazją do przełamywania własnych barier, do wzajemnego motywowania się i cieszenie się z pokonania każdego kolejnego okrążenia, które pozwoliło osiągnąć tak fantastyczny wynik! Wierzymy, że sport uprawiany zgodnie z duchem czystej gry kształtuje moralność i osobowość, wpływa na edukację.

Drodzy uczniowie, bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie!