Uroczyste pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej

26 kwietnia uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej🙂📖📖📖🙂. Na początku pierwszaki zdały test z wiedzy o książkach. Śpiewająco odpowiadały na pytania, dlaczego warto czytać książki i jak należy się z nimi obchodzić. Dzieci nie miały też żadnych trudności z rozwiązywaniem bajkowych zagadek. Po takiej rozgrzewce przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. W podniosłej atmosferze uczniowie obiecali, że będą szanować książki i korzystać z ich mądrości. Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani przez Panią Dyrektor Izabelę Grochowską. Mali czytelnicy na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali imienne karty do biblioteki, pamiątkowe dyplomy oraz książki pt. ”Wnuczka antykwariusza”. Życzymy wszystkim młodym czytelnikom, aby miłość do książek i pasja czytania towarzyszyły im przez całe życie. I zapraszamy jak najczęściej do naszej szkolnej biblioteki.