W ramach   „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, uczniowie klas trzecich spotkali się z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Agnieszką Tyszką.

Uczniowie klas trzecich spotkali się z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Agnieszką Tyszką.

W ramach   „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” uczniowie klas trzecich spotkali się z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Agnieszką Tyszką. Posłuchaliśmy o przygodach z ulicy Kociej, wysłuchaliśmy fragmentów książki pt. „Świat się roi od Marianów” oraz „August” z cyklu Koniki z Szumińskich Łąk. Dzieci zadawały pytania, dowiadując się wielu ciekawostek z życia pisarki. Z życia, w którym pani Agnieszka kładzie nacisk na okruszki, czyli jakby się wydawało innym, nieistotne rzeczy. Po spotkaniu był czas na zakup książek, autografy, a nawet kilka indywidualnie zamienionych z autorką słów. Mamy nadzieję, że miłość do literatury, która już się w Nas narodziła, przy okazji takich spotkań, będzie się z radością rozwijała.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.