Teatr Kamienica „Tytus, Romek i A’Tomek, czyli jak zostać artystą”

W poniedziałek 4 grudnia klasa 5e i 5c obejrzały spektakl teatralny w Teatrze Kamienica pt. „Tytus, Romek i A’Tomek, czyli jak zostać artystą”, zrealizowany na podstawie kultowych już komiksów Papcia Chmiela. Akcja spektaklu rozpoczyna się w pracowni wielkiego wynalazcy, profesora T’alenta, gdzie pojawia się szympans Tytus. Naukowiec próbuje go uczłowieczyć, w czym pomaga mu dwóch harcerzy, Romek i A’Tomek. Ich liczne przygody, które śledziliśmy na scenie, są pełne zwariowanego poczucia humoru. Tylko tu można przelecieć się wannolotem do Paryża i Londynu, wyprowadzić karpia na spacer, czy wejść do obrazu, po czym wyjść z niego na drugim końcu świata. Dodatkową atrakcją był bliski kontakt z aktorami, którzy chodzili między uczniami i zachęcali widownię do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu. Można też było zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.