Szkolny konkurs historyczny o polskich symbolach narodowych

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Józefa Wybickiego. W tym roku mija też 225 lat od powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, która stała się polskim hymnem narodowym. Już wkrótce będziemy także świętować Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Aby uczcić tyle wspaniałych rocznic uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie historycznym o polskich symbolach narodowych. Ich zadaniem było przygotowanie pracy plastycznej, przedstawiającej jeden lub kilka polskich symboli narodowych, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego hymnu. Tradycyjnie już w naszym konkursie historycznym wzięła udział rekordowa liczba uczniów. Dostaliśmy aż 56 prac! Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników! Brawo dla uczniów za zaangażowanie, poświęcony czas i ogromne zdolności twórcze.