Szkolne Dni Profilaktyki

W dniach 18 – 22 marca odbywały się Szkolne Dni Profilaktyki. Celem działań profilaktycznych w ramach akcji było propagowanie zachowań bezpiecznych, uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka oraz profilaktyka uzależnień. Uczniowie przełamywali niechęć do porannych zajęć poprzez miłe witanie się z nauczycielami czy pozytywną afirmację. W celu wyciszenia emocji uczestniczyli w zajęciach relaksacyjnych. Potwierdzili, że można grać w gry bez komputera, czyli w planszówki. Klasy ósme brały udział w zajęciach profilaktycznych, na których rozwiązywali test na temat środków psychoaktywnych oraz poznali doznania osób pod wpływem alkoholu i narkotyków dzięki użyciu alkogogli i narkogogli. Jednak największym powodzeniem cieszył się „cichy korytarz”, czyli miejsce, w którym uczniowie mogli przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej spędzić przerwę. Okazało się, że w tak licznej społeczności niezbędne jest miejsce służące wyciszeniu.