„Przerwa na czytanie”

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła została wyróżniona Dyplomem za udział w tegorocznej edycji Międzynarodowej Akcji dla szkół „Przerwa na czytanie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma bardzo szeroki zasięg. Bierze w niej udział 27 państw i prawie 3 tys. szkół. Jej celem jest zachęcanie uczniów do czytania, tak aby chcieli sięgać po książki jak najczęściej i widzieli w czytaniu przyjemną formę spędzania wolnego czasu. W ramach Akcji nasi uczniowie czytają na przerwach. Oprócz tego starsi uczniowie systematycznie chodzą poczytać bajki swoim młodszym kolegom, co za każdym razem wzbudza wielką radość u maluchów. Także w Bibliotece szkolnej wspólnie spędzamy czas na czytaniu i dyskutowaniu o książkach.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wspaniałego przedsięwzięcia. Wielkie brawa dla naszych uczniów za zaangażowanie w promowanie czytelnictwa. Niech czytanie już na zawsze z nami pozostanie.

#Przerwanaczytanie