Przedmiotowy konkurs informatyczny Logia

Szanowni Państwo,

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego do udziału w przedmiotowym konkursie informatycznym Logia. Nasz konkurs polega na rozwiązywaniu zadań algorytmicznych z zakresu grafiki oraz przetwarzania napisów i list w języku programowania Python. Dodatkowo w I etapie należy rozwiązać test dotyczący treści zawartych w podstawie programowej przedmiotu informatyka w szkole podstawowej. Dokładne informacje znajdują na naszej stronie internetowej pod adresem https://logia.oeiizk.waw.pl.

Wsparcie w przygotowaniu do konkursu

Zapraszamy uczniów na szkolenia on-line w zakresie algorytmiki i programowania w Pythonie, które odbywają się na platformie https://konkursy.oeiizk.edu.pl. Można zacząć od samouczka dla początkujących – Pierwsze kroki w Pythonie. Kolejnym krokiem może być szkolenie prowadzone przez naszych nauczycieli Grafika żółwia w Pythonie (rozpoczęcie 29 września). Co tydzień ukaże się partia nowa materiałów interaktywnych oraz zadań do rozwiązania. Wymagamy systematyczności, solidności, zaangażowania, a także dotrzymywania określonych terminów. Ponadto przygotowaliśmy samouczki dla zaawansowanych – Obliczenia i algorytmy oraz W głąb algorytmiki. Tutaj uczeń pracuje w swoim tempie. Ma do dyspozycji materiały i aktywności sprawdzane automatycznie. Wspina się po drabinie zaliczając kolejne bloki. We wszystkich szkoleniach mogą również brać nauczyciele jako obserwatorzy.

Przygotowaliśmy również Bank zadań. Treści, omówienia i rozwiązania zadań znajdują się na stronie konkursu http://logia.oeiizk.waw.pl, a sprawdzarka na platformie http://konkursy.oeiizk.edu.pl. Zapraszamy do rozwiązywania zadań z poprzednich konkursów Logia.

Nauczycieli informatyki zapraszamy na szkolenie online Przygotowanie uczniów do konkursu Logia. Na zajęciach pokażemy jak pracować z uczniem zdolnym przygotowującym się do konkursu Logia. Podczas szkolenia będziemy się spotykać online przed każdym etapem konkursu tak, aby pokazać pracę zarówno od podstaw, jak i na dalszym etapie. Rozwiążemy przykładowe zadania konkursowe zarówno z konkursu LOGIA, jak i z Olimpiady Informatycznej Juniorów. Dwa pierwsze spotkania online przed pierwszym etapem konkursu już we wrześniu – we wtorki 20 i 27 września. Zapisy na Platformie Obsługi Szkoleń https://pos.oeiizk.waw.pl.

Informacje o innych konkursach informatycznych znajdą Państwo na stronie https://programowanie.oeiizk.waw.pl w zakładce Konkursy.