Projekt pt. ” Zbieramto w szkole”

Nasza szkoła przystąpiła do projektu ” Zbieramto w szkole”. Projekt działa na zasadzie programu partnerskiego: zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody, które mają motywować do jeszcze większej troski o środowisko naturalne i potrzebujących. Jeśli uda się zdobyć jakiekolwiek nagrody przeznaczymy je dla uczniów naszej szkoły biorących udział w różnych konkursach.Przy wejściu do szkoły w holu znajdują się kartonowe pudełka na takie surowce jak:- ZUŻYTE BATERIE- KLOCKI LEGO ( oryginalne, pojedyncze nie muszą być w kompletach)- „DOBRE MONETY”-aktualne polskie grosze i monety z całego świata, pieniądze wycofane z obiegu (polskie z okresu PRL, jak też i zagraniczne, np. marki niemieckie), monety kolekcjonerskie, np. 2 zł Nordic Gold, banknoty polskie i zagraniczne, aktualne i wycofane z obiegu (przeliczamy je na kg).Dzięki zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.2) Darowizny od firm recyklingowych przekazywane są jako pomoc rozwojowa do najbiedniejszych krajów w Afryce i Azji. Dzięki „dobroczynnemu recyklingowi” wybudowano już dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie, fundowane są stypendia szkolne dzieciom na Filipinach oraz wspierany jest Dom Dziecka w Boliwii.Akcja zbierania trwa przez cały rok szkolny.Zachęcamy wszystkich uczniów, aby włączyli się w system naszych zbiórek.NAKRĘTKI ZBIERAMY PSIAKOM POMAGAMY !!!Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez schronisko dla bezdomnych psów w Nowym Dworze Mazowieckim.Dochód z niej zostanie przeznaczony na polepszenie warunków bezdomnych psów i kotów przebywających w schronisku.Zbieramy plastikowe nakrętki po napojach, sokach, szamponach, pastach do zębów, płynach itp.Przy wejściu do szkoły, w holu znajduje się kartonowe pudełko do którego uczniowie mogą wrzucać przyniesione nakrętki.Dołącz do nas i wesprzyj akcję charytatywno – ekologiczną.Ten drobny przedmiot, który codziennie wyrzucasz może wiele zmienić!Zbieraj nakrętki, to nic nie kosztuje!Akcja zbierania trwa przez cały rok szkolny.Do końca roku kalendarzowego na terenie szkoły w sali 41 ( na dole) odbędzie się także zbiórka używanych lub nowych: koców, ręczników, narzut, pledów, poszew, kołder (bez pierza), karmy suchej i mokrej, makaronu itp.Zebrane dary zostaną przekazane do schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim.