Pierwszy Konkurs Szachowy

W czwartek 25 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs Szachowy. W turniejowe szranki stanęło 6 uczniów z klas 1-3 i 8 uczniów z klas 4-8.  Zawody poprzedziła  prezentacja na temat szachów i zasad turniejowych przygotowana przez Pana Michała Rabieja. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie, a pojedynki były zacięte i wyrównane.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Maciej Góra z klasy 3d

II miejsce – Tomasz Gajewski  z klasy 3d

III miejsce – Jakub Urbański z klasy 3a

I miejsce – Szymon Roszczyk z klasy 6c

II miejsce – Szymon Janasz  z klasy 7a

III miejsce  –  Bartłomiej Nitychoruk  z klasy 5c

Równolegle z konkursem trwała symultana z Mistrzem Polski, uczniem klasy 2c Mateuszem Rabiejem. Nasz mistrz w mistrzowskim stylu wygrał wszystkie partie.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu  Annie i Michałowi Rabiejom za pomoc  i wsparcie oraz profesjonalne  przygotowanie turnieju.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Przy organizacji turnieju wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Krzysztof Kozak