organizacja roku szkolnego 2021/2022

Organizacja roku szkolnego 2021/2022

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi w Łomiankach

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi w Łomiankach przy ul. Staszica 2 nie może przyjąć nowych uczniów na rok szkolny 2021/2022 (poza tymi, którzy zostali już przyjęci). Brakuje w niej miejsc nawet dla uczniów z obwodu.

Budynek szkoły jest zbyt mały, by przyjąć kolejnych uczniów. Problemy lokalowe to przede wszystkim brak możliwości zapewnienia większej liczbie dzieci i młodzieży bezpieczeństwa – nie mówiąc o komforcie nauki. Część klas już w nadchodzącym roku szkolnym, będzie miała zajęcia popołudniami (druga zmiana).

Gmina Łomianki podejmuje działania, by rozwiązać systemowo problem braku miejsc w szkołach. W tej chwili pracujemy nad projektem nadbudowy szkoły (planuje się dobudowanie piętra w SP3), rozpoczęliśmy budowę szkoły w Sadowej, planujemy budowę szkoły w Łomiankach Dolnych.

Trwają prace nad zmianą obwodów szkół, tak, żeby gmina mogła zapewnić wszystkim uczniom miejsce w już istniejących lub powstających szkołach. Uczniów, którzy nie zostaną przyjęci do Szkoły Podstawowej nr 3 przyjmie Szkoła Podstawowa w Dziekanowie Leśnym przy ul. Akinsa 6 lub (w wyjątkowych przypadkach) Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomiankach przy ul. Warszawskiej 71.

„Każdą z decyzji podejmowaliśmy rozważając wszelkie „za” i „przeciw”. Nad każdą z możliwych opcji dyskutowaliśmy i szukaliśmy najlepszych dla naszych uczniów rozwiązań – póki systemowo nie rozwiążemy problemu, a pracujemy nad tym bezustannie, zaproponowane rozwiązanie wydaje się najlepsze, najbardziej bezpieczne i komfortowe dla łomiankowskich uczniów”

– podsumował decyzję wiceburmistrz Łomianek – Witold Gawda.