Ogólnopolski Tygodzień Bibliotek

W maju nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie ma na celu wzmocnienie roli bibliotek poprzez wskazanie jak czytanie może poprawić jakość naszego życia. W ramach naszego Tygodnia Bibliotek w klasach 1-3 odbyło się aż siedem krótkich spektakli teatralnych z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Każdego dnia dzieci miały okazję poznać nową zaczarowaną historię ze świata baśni i legend. Także uczniowie, którzy przychodzili na przerwach do Biblioteki szkolnej odpoczywali przy słuchaniu opowieści. Serdecznie dziękujemy Bibliotece Publicznej w Łomiankach za wypożyczenie nam teatrzyku i książek obrazkowych. A wszystkich uczniów zapraszamy do naszej Biblioteki po nową porcję literackich skarbów, podarowanych nam przez uczniów i rodziców.