Ogólnopolski Projekt Czytelniczy „Noc Bibliotek 2023”

Miło nam poinformować, że Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, przysłały do naszej szkoły Dyplom z podziękowaniem za udział uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Projekcie Czytelniczym „Noc Bibliotek 2023”. Akcja ma na celu zachęcenie do korzystania z zasobów Biblioteki jako miejsca otwartego i wspólnego, które sprzyja integracji. W ramach Projektu uczniowie wykonali piękne plakaty, zachęcające do sięgnięcia po książkę i odwiedzenia Biblioteki szkolnej. Dyskutowali też jak rozumieją wieloznaczne hasło tegorocznej Nocy Bibliotek, czyli „Absurd nie czytać”. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej ważnej Akcji, aby pokazać wspierającą rolę Biblioteki oraz moc, która płynie z literatury.

#NocBibliotek