Nasza szkoła uczestniczy w Programie „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

Nasza szkoła uczestniczy w Programie „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród uczniów. W ramach tego programu w piątek 3 lutego uczniowie z klasy 7b, 7c i 7d wzięli udział w wycieczce do Cytadeli Warszawskiej. To jedno z najważniejszych miejsc w historii Polski. To tutaj więziono wielu polskich patriotów, choćby Józefa Piłsudskiego. Na stokach Cytadeli kolejne pokolenia polskich bohaterów narodowych oddawały życie za niepodległość Ojczyzny. W tym roku mija także 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Wielu jego uczestników właśnie tu utraciło swoją wolność, resztki nadziei, a w końcu i życie. Na zakończenie zwiedzania, aby uczcić ich poświęcenie, uczniowie zapalili znicz pod Bramą Straceń.