Międzynarodowy Projekt Krokus

W październiku dołączyliśmy do Międzynarodowego Projektu Krokus , którego celem jest upamiętnienie 1,5 miliona dzieci, ofiar nazistowskiego okrucieństwa podczas II wojny światowej. Tak jak uczniowie z całego świata posadziliśmy na jesieni żółte krokusy i będziemy czekać na ich wiosenne przebudzenie. Te słoneczne kwiaty symbolizują naszą pamięć o wszystkich bezbronnych ofiarach II wojny światowej, szczególnie dzieciach Holokaustu. Ale dają także nadzieję na lepszą przyszłość.

24 października uczniowie z klasy 8a i 8d najpierw z zapałem przygotowali donice na szkolnym placyku i wyrównali ziemię. Posadzili 30 cebulek kwiatów. Projekt Krokus poprzedziły lekcje historii w klasach ósmych, podczas których uczniowie dowiedzieli się o wydarzeniach II wojny światowej i przyczynach, dlaczego zginęło aż tak wiele niewinnych dzieci.