Miasteczko Mini City

Uczniowie klasy 4a postanowili sprawdzić, jak pracuje się w różnych zawodach. W tym celu odwiedzili miasteczko Mini City, całkowicie opanowane przez dzieci. Podczas wizyty uczniowie mieli do wyboru 13 różnych miejsc pracy. Pracowali między innymi: w klubie fitness, studio telewizyjnym, gdzie przeprowadzali i montowali wywiad; w IKEI, na policji – gdzie tropili ślady przestępstw; chłopcy- strażacy dzielnie gasili pożar kawiarni. Pod koniec wizyty za swoją ciężką pracę otrzymali miniasy, które po odliczeniu podatku mogli wydać na własne przyjemności. Dzięki temu doświadczeniu poznali na własnej skórze wady i zalety pracy w różnych zawodach, nauczyli się podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. Uczniowie 4a zdobyli nie tylko kompetencje, z których skorzystają w dorosłym życiu, ale przede wszystkim mieli świetną zabawę.