Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program ma na celu doposażyć szkoły w pomoce dydaktyczne. Nasza szkoła w ramach programu uzyskała wsparcie  w wysokości 209 400,00 zł. Udało się nam w pełni wykorzystać przyznane środki.

W ramach programu zakupiliśmy między innymi:

  • ClassVR wirtualne laboratoria przedmiotowe  – dwie pracownie wirtualne z okularami 3D, wyposażone w komputer, monitor, pełne umeblowanie i oprogramowanie do wszystkich przedmiotów;
  • pracownię Robotyki SkriLab;
  • drukarkę 3D wraz komputerem i zestawem filamentów, długopis 3D;
  • sprzęt RTV  – mikrofony, konsola dźwięku,  zestaw nagłaśniający, kamera, dyktafony;
  • sprzęt fotograficzny: aparat, blenda, zestaw oświetleniowy, statyw;
  • sprzęt AGD: lodówki, kuchenka elektryczna, opiekacz;
  • ergonomiczne fotele do pracowni komputerowych;
  • inny sprzęt: maszyna do szycia, laminator, zestaw narzędzi, zestaw z mikrokontrolerem, stacja lutownicza, zastawa stołowa, sztućce, apteczki pierwszej pomocy.

System ClassVR to nowoczesne narzędzia do realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów. Wirtualne laboratoria przedmiotowe  stanowią nowatorskie podejście do nauczania z wykorzystaniem okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. System został zaprojektowany tak aby w pełni zaangażować uczniów w kreatywne  nauczanie.

Zestaw pracowni robotyki SkriLab  jest wykorzystywany podczas zajęć z dziedziny informatyki i robotyki. Podczas pracy z zestawem, dzieci rozwijają umiejętności kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, rozwijając w tym samym czasie zdolności manualne i kompetencje społeczne, dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak: robotyka, czy programowanie.

Pozostały sprzęt  wykorzystujemy na zajęciach edukacyjnych, technicznych, przy organizacji uroczystości i imprez  szkolnych.