Kongres Pamięci Narodowej

14 kwietnia, klasy 1c, 2a, 2b i 2c uczestniczyły w Kongresie Pamięci Narodowej, organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej na PGE Narodowym. To wyjątkowe wydarzenie dedykowane było wszystkim, którym historia Ojczyzny nie jest obojętna.

Nasi uczniowie wzięli udział w spektaklu pt. ”Historia Misia Wojtka”. Spektakl przybliżył im losy niedźwiedzia Wojtka- żołnierza 2 Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Uczniowie udali się w podróż historyczną, stworzoną w Strefie Malucha, gdzie poznali całą Zwierzęcą Brygadę, która towarzyszyła naszym żołnierzom w walkach podczas 2 Wojny Światowej – niedźwiedzicę Baśkę Murmańską, Kasztankę, psa Sambo. Z przyjemnością rozwiązywali krzyżówki i grali w gry żołnierskie. Na koniec udali się do miejsca, gdzie mogli zobaczyć i dotknąć militariów oraz schować się w okopach.