Klasa 8a wzięła udział w spotkaniu z gościem migracyjnym w ramach projektu I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek

Klasa 8a wzięła udział w spotkaniu z gościem migracyjnym w ramach projektu I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Naszą szkołę odwiedzili Sara z Syrii oraz Huseyin z Turcji. W trakcie rozmowy goście przybliżyli uczniom podstawowe informacje i ciekawostki o ich krajach, historię migracji oraz pierwsze wrażenia z pobytu w Polsce, która po początkowych trudnościach stała się ich domem. Sara i Huseyin opowiedzieli o swoich pasjach, planach na przyszłość oraz swoich doświadczeniach i wrażeniach dotyczących życia w Polsce. W trakcie spotkania goście przygotowali słodki poczęstunek słodyczy pochodzący z ich krajów: halawet el jibn- syryjski deser z ciasta z kaszy manny i sera, wypełniony śmietaną oraz baklawę – słodki turecki deser z orzechami i modem. To ciekawe spotkanie pozwoliło uczniom na spojrzenie na Polskę i Polaków z perspektywy osób przybywających do naszego kraju i stało się źródłem refleksji na temat wyzwań, z którymi muszą współcześnie mierzyć się migrujące osoby.