Klasa 1d i 1a w Bibliotece Publicznej w Łomiankach

Klasa 1d i 1a wzięły udział w lekcjach zorganizowanych w Bibliotece Publicznej w Łomiankach 😊😊😊. Mogliśmy się dowiedzieć jak funkcjonuje biblioteka, poznaliśmy zasady wypożyczania książek i zachowania na jej terenie. W „Willi Śmiesznotce”, do której zaproszono nas po przybyciu, dowiedzieliśmy się, że nasza biblioteka ma pod opieką około 34000 książek i można je bezpłatnie wypożyczyć, ponadto gry planszowe, audiobooki, a nawet filmy. Wiemy już, że są książki, które mówią, śpiewają, ruszają się, a nawet pachną. Mają różne rozmiary, kształty i niesamowite trójwymiarowe obrazki. Dowiedzieliśmy się również, jak cenne były książki kiedyś i jak wyglądały. Szczególnie zainteresowała nas tajemnica chrapiących książek. Wykonaliśmy nawet własne zakładki. Będziemy zatem czytać książki „od deski do deski”, dbając o nie i szanując. Bardzo dziękujemy Paniom prowadzącym zajęcia i Bibliotece Publicznej w Łomiankach za wspaniałe zajęcia i zachęcenie nas do czytelniczej przygody!