Kampania „19 dni przeciw przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży”

Od dziś w naszej szkole rozpoczęła się kampania” 19 dni przeciw przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży”🙂🙂🙂🧏‍♀️🧏🙂🙂🙂. Odbyły się zajęcia dla klas pierwszych i drugich pt.” Bądź kumplem- nie dokuczaj”, realizowane przez psychologów z Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomiankach. Jednocześnie trwają zajęcia profilaktyczne „Ja decyduję- życie i innych szanuję”, realizowane przez fundację Nowe Horyzonty.

W ramach kampanii zaplanowaliśmy dużo różnych działań: galerię plakatów, konkursy na krótką formę wizualną popularyzującą ideę kampanii, wdrażanie dzieci do rozumienia praw i obowiązków, przygotowanie utworu promującego ich przestrzeganie, zorganizowanie konkursu plastycznego „Prawa Dziecka- oczami dziecka” oraz dzień na pomarańczowo – w ramach zakończenia akcji dzieci ubiorą się na pomarańczowo.

Zachęcamy do współpracy rodziców.