„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w SP3

W piątek 18 października uczniowie klas czwartych  naszej szkoły wzięli udział  w projekcie „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, zorganizowanym  w ramach kampanii społecznej samorządu Mazowsza.

Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje umiejętności dotyczące m.in. zasad udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz zajęć teoretycznych w postaci interaktywnego wykładu, dzieci doskonaliły naukę jazdy na rowerze na odpowiednio przygotowanym torze.

Zajęcia prowadzili:

Pan Sławomir Bakalarski – Egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie;

Pan Łukasz Trzeciak – Wiceprezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach, ratownik;

Pani asp. Martyna Podolska z Powiatowej Komendy Policji w Babicach.

Wszyscy uczestnicy akcji zostali  wyposażeni w elementy odblaskowe.

Przy organizacji spotkania wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.