IV Międzynarodowa edycja Ogólnopolskiej akcji dla szkół „Przerwa na czytanie”

26 i 27 października nasza Szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji Ogólnopolskiej akcji dla szkół „Przerwa na czytanie”😊📕📗📘😊. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem programu jest zachęcenie uczniów do czytania, tak aby chcieli sięgać po książki jak najczęściej i widzieli w czytaniu atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu zarówno w szkole jak i poza nią. Wydarzenie ma także na celu integrację środowiska szkolnego. W czwartek i piątek chętni uczniowie sięgnęli po swoje ulubione książki. Oprócz tego starsi uczniowie z własnej inicjatywy poszli poczytać bajki swoim młodszym kolegom. Także w Bibliotece wspólnie spędzaliśmy czas na czytaniu i rozmawianiu o książkach, szczególnie podczas cotygodniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, który rozwija skrzydła pod opieką Biblioteki. Nie ma to jak zrobić sobie przerwę. Przerwę na czytanie.

#przerwanaczytanie#DyskusyjnyKlubKsiążki