I edycja Szkolnego Konkursu Talentów „SZKOT”

W pierwszy dzień wiosny tj. 21 marca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Talentów „SZKOT”

Do udziału zgłosiło się 27 uczniów w różnorodnych prezentacjach, dlatego konieczne stało się zorganizowanie eliminacji i wyłonienie najlepszej piętnastki, która w finałowej gali pokazała swoje umiejętności. Były to popisy taneczne, muzyczne i wokalne.

Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Szkolny finał prowadzili konferansjerzy Szymon Janasz oraz Jan Lewandowski z klasy 7a, a oceną pokazów zajęło się sześcioosobowe jury w składzie:

-Pan Krzysztof Kozak dyrektor szkoły

-Pani Monika Dragan – nauczyciel muzyki

– Pani Ewa Krawczak – nauczyciel klas 1-3

– Pani Magdalena Konarzewska nauczyciel klas 4-8

-Anna Woch- opiekun Samorządu Uczniowskiego

– Maja Żygadło – przedstawiciel samorządu uczniowskiego

Jury miało bardzo trudne zadanie, bo jak sami później przyznali, młodzi wykonawcy zachwycili ich wspaniałymi występami. Niestety pomimo sympatii do wszystkich uczestników musieli wybrać zwycięzców.

Ostatecznie przewodniczący jury Pan Krzysztof Kozak ogłosił werdykt :

Wśród uczniów klas 1-3:

I miejsce zajęła Łucja Witkowska ( III b), która zachwyciła tańcem z kołem

II miejsce zajął Kuba Gołąb ( I d) prezentując taniec brekdance

III miejsce wygrałą sobie na klawiszach Natalia Plewako (I c) utworem Otto Fiszera „Przydrożna róża”

Wśród klas 4-8

I miejsce zajęła Antonina Biele ( VIIb), która zachwyciła swoim głosem w piosence „Voila” Barbary Pravi

II miejsce zajął Sebastian Plewako ( V c) prezentując taniec brekdance

III miejsce zajęła Nina Zajdzińska (IVa) w tańcu z elementami gimnastyki sportowej

Również wspaniała publiczność (uczniowie wraz z nauczycielami), rodzice a także dziadkowie reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowała i wspierała ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę.

Wszyscy występujący stworzyli radosną oraz pełną wzruszeń atmosferę. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodkości za udział w konkursie.

Mamy nadzieję, że SZKOT stanie się w naszej szkole tradycją i za rok znów będziemy mogli podziwiać najlepszych, bowiem w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

Do zobaczenia za rok:-)

Przy obsłudze technicznej konkursu i jego dokumentacji fotograficznej wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”