Gościlismy pana płk. Krzysztofa Terczyńskiego Prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koła w Łomiankach oraz Pana Henryka Ratyńskiego Sekretarza Koła, pasjonata historii i wielkiego przyjaciela naszej szkoły

We wtorek 19 grudnia, w przedświątecznej atmosferze, uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt i ogromną przyjemność gościć Pana płk. Krzysztofa Terczyńskiego Prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koła w Łomiankach oraz Pana Henryka Ratyńskiego Sekretarza Koła, pasjonata historii i wielkiego przyjaciela naszej szkoły. Nie ma cenniejszej opowieści od tej wysłuchanej od świadka historii. Nic nie może równać się z bezpośrednią relacją człowieka, który widział historię na własne oczy. Nasi uczniowie mieli dziś to szczęście. W podziękowaniu za wizytę naszych gości, uczniowie zaśpiewali dla nich pieśń patriotyczną „Czerwone maki na Monte Cassino” i wręczyli im własnoręcznie wykonane prezenty. Nasi goście obejrzeli też Jasełka, przygotowane przez uczniów klas siódmych i ósmych. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i opowieści, płynące prosto z serca. To była wspaniała lekcja miłości do Ojczyzny. Dziękujemy za chęć podzielenia się swoją ogromną wiedzą, wspomnieniami i wojennymi przeżyciami z młodszym pokoleniem. Z nadzieją czekamy na kolejną wizytę.