Ogólnopolski projekt edukacyjny DIDACTO Polska zatytułowany LONDON WEEK.

W dniach 23-28 kwietnia w naszej szkole zrealizowaliśmy ogólnopolski projekt edukacyjny DIDACTO Polska zatytułowany LONDON WEEK. Przez cały tydzień uczniowie poznawali ciekawostki dotyczące Londynu zwiedzając wystawę LONDYN JAKIEGO NIE ZNACIE i sprawdzając swoją wiedzę poprzez wykonanie quizu.

Uzyskiwanie wiadomości o poszczególnych miejscach polegało nie tylko na czytaniu informacji, ale również skanowaniu kodów QR umieszczonych na poszczególnych kartach. Dzięki temu, można było zobaczyć jak wygląda zmiana warty Królewskiej Gwardii, jak usuwa się zanieczyszczenia z Tamizy, jak wygląda najwęższy dom w Londynie czy usłyszeć dźwięk dzwonu Big Bena.

W klasach I-III zorganizowane zostały warsztaty DIY, podczas których uczniowie tworzyli ciekawe grafiki związane z Londynem. W piątek na zajęciach uczniowie zapoznali się z historią życia Królowej Elżbiety poprzez wysłuchanie biograficznej opowieści o młodzieńczych latach brytyjskiej monarchini.

Dzięki okularom VR, uczniowie przenieśli się na ulice Londynu i mogli zwiedzić główne atrakcje turystyczne tego miasta.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z LONDON WEEK.

Uwaga! 16 maja (wtorek) na przerwie po 4 godzinie lekcyjnej, tj. 11.30-11.50 w holu górnym odbędzie się losowanie nagród spośród osób, które bezbłędnie rozwiązały quiz o Londynie. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy 🙂