Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, upamiętniający śmierć blisko 22 tysięcy Polaków, potajemnie zamordowanych na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego. W tym roku przypada 83. rocznica Zbrodni Katyńskiej oraz mija 80. lat od jej ujawnienia.

Aby złożyć hołd pomordowanym obrońcom Rzeczypospolitej Polskiej, nasza szkoła kolejny już rok włączyła się w Ogólnopolską Kampanię społeczno-edukacyjną „Pamiętam. Katyń 1940”. Jej symbolem jest replika guzika z polskiego munduru oficerskiego, odnalezionego w lesie katyńskim. W ramach kampanii w całej Polsce rozdawane są Guziki Katyńskie. Także w naszej szkole po warsztatach historycznych o zbrodni katyńskiej oraz o kłamstwie katyńskim, uczniowie z klasy 8c rozdawali chętnym uczniom pamiątkowe Guziki. Na korytarzu zawiesili też plakat, upamiętniający tę zbrodnię. Pamiętamy o ofiarach zbrodni katyńskiej.

#GuzikKatyński

#DzieńPamięciOfiarZbrodniKatyńskiej