Ceramika dla dzieci z elementami terapii ręki

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w danej placówce i trwają 45 minut.

Praca z gliną jest skuteczną formą terapii ręki. Wspiera małą motorykę, wzmacnia mięśnie ręki, poprawia ruchy precyzyjne. Znakomicie stymuluje układ nerwowy, wycisza, uczy cierpliwości, skupienia i jest świetną zabawą.

W czasie zajęć dzieci poznają właściwości gliny, uczą się różnych technik zdobienia i lepienia oraz samodzielnie szkliwią wykonane i wypalone prace. W krótkim czasie zostają prawdziwymi ekspertami. Wzmaga to poczucie własnej wartości dziecka i pozwala uwierzyć we własne siły.

Tematy są dostosowane do wieku uczestników oraz ich możliwości manualnych. Prowadzący dostarcza na zajęcia materiały, narzędzia i fartuszki ochronne.

Gotowe prace są oczywiście zabierane przez dzieci do domu.