BohaterON – włącz historię! Powstańcy’44 – Pamiętamy!

Od początku roku szkolnego uczniowie naszej Szkoły biorą udział w dwóch Ogólnopolskich Projektach Edukacyjnych BohaterON – włącz historię! oraz Powstańcy’44 – Pamiętamy! Honorowy patronat nad nimi objął Minister Edukacji Narodowej. Ich celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz zainteresowanie uczniów dziejami naszego narodu, w szczególności historią Polski w trudnych czasach XX w.

W ramach Projektu w naszej Szkole odbywały się zajęcia i warsztaty, podczas których uczniowie poznawali dzieje Powstańców Warszawskich. Wykonali dla nich piękny plakat i gazetkę okolicznościową. Podczas pracy śpiewali wojenne piosenki. Zapalili też znicze i położyli kwiaty pod pomnikiem im poświęconym. Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie własnoręcznie wykonali też proste, wojenne bombki, które z szacunkiem zawiesili na naszej szkolnej choince. Gościli u nas też kombatanci: Pan płk. Krzysztof Terczyński oraz Pan Henryk Ratyński ze Związku Kombatantów RP. Dzięki temu uczniowie swoją wiedzę na temat czasów wojny mogli czerpać z bezpośredniej relacji świadków historii.

Miło nam poinformować, że za swoje działania nasza Szkoła została wyróżniona przez organizatorów. Dostaliśmy Dyplom oraz nagrodę dla uczniów. W tym roku jest to historyczna gra edukacyjna pt. „Cenzura”. Przed samymi feriami rozpoczęliśmy nasze szkolne rozgrywki, dzięki którym uczniowie w swobodnej atmosferze szlifują swoją wiedzę historyczną.

Cieszymy się, że mogliśmy aktywnie włączyć się w działania na rzecz naszych bohaterów Powstańców Warszawskich.

#BohaterON

#BohaterONcenzura