Kopika

Ogólnopolski program edukacyjny EkoPaka

Klasy 1d, 3a i 3b przystąpiły do programu edukacji ekologicznej EkoPaka: Szkło, poświęconego m.in. produkcji i zastosowaniu różnych rodzajów szkła i właściwej segregacji szklanych odpadów opakowaniowych. Otrzymaliśmy materiały dydaktyczne, które były wspaniałą inspiracją i wsparciem w pracy z uczniami. Materiały dydaktyczne i plastyczne łączyły zabawę z poważną, choć lekko podaną wiedzą z zakresu recyklingu opakowań i odpadów. EkoPaka Szkło było kontynuacją dotychczasowych programów, które pozwalały wprowadzić najmłodszych w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta, łącząc się tym samym z realizacją 12 Celów Zrównoważonego Rozwoju, jakim jest odpowiedzialna produkcja i konsumpcja.

Mamy nadzieję, że uczniowie długo będą wspominali wszystkie lekcje, na których tak wiele dowiedzieli się o szkle i utrwalili sobie przywiązanie do ekologii na kolejnym przykładzie.