27 stycznia obchodzimy 78 rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau – Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady. W czasie II wojny światowej Niemcy zamordowali tam ponad milion mężczyzn, kobiet i dzieci, w większości pochodzenia żydowskiego. Dlatego Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Aby przybliżyć uczniom tak trudną tematykę klasy 8b i 8e wzięły udział w warsztatach „Co to jest wojna? Losy dzieci w getcie warszawskim”. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne w Warszawie przed II wojną światową i jak zmieniło się po wybuchu wojny. Zapoznali się też z opowieściami małych dzieci, dzięki którym poznali codzienną gehennę życia w getcie.