rocznica bitwy warszawskiej

15 sierpnia 2021 – 101 rocznica bitwy warszawskiej.

W dniu 15 sierpnia uczestniczyliśmy w uroczystości związanej z 101 rocznicą bitwy warszawskiej.

W kościele p.w. bł. Marceliny Darowskiej w Burakowie odbyła się uroczysta Msza Święta z pocztami sztandarowymi, po której zostały złożone kwiaty pod pamiątkową tablicą poświęconą „Bohaterom Cudu Nad Wisłą”. Następnie odbył się przemarsz pod pomnik przy ul. Parkowej, który symbolizuje ofiary hitlerowskiego terroru zamordowane na terenie Burakowa w latach 1939-1942. W uroczystości brały udział władze naszego miasta z Panią Burmistrz, samorządowcy, harcerze, przedstawiciele różnych instytucji, mieszkańcy oraz uczniowie i rodzice z naszej szkoły.

Serdecznie dziękuję przewodniczącej Rady Rodziców Pani Monice Wojakowskiej za pomoc w opiece nad uczniami.

Krzysztof Kozak.