Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowych prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas 4–7 w drugim półroczu. Podczas zajęć plastyki uczniowie rozwijali swoją kreatywność, poznawali różnorodne techniki artystyczne oraz inspirowali się światem sztuki. Każda klasa realizowała ciekawe i różnorodne tematy, które pozwoliły młodym twórcom wyrazić własne pomysły i wrażliwość artystyczną.
Klasy czwarte
Uczniowie klas czwartych wykonali prace na wybrane tematy: „Mój ex libris”, „Logo mojej firmy”, „Ryba z fakturą z kaszy”, „Domek wiejski”, „Wycinanka ludowa”, „Kompozycja symetryczna”, „Dmuchawce”.




Klasy piąte
Uczniowie klas piątych poznawali kolejne epoki w historii sztuki. Wykonali prace inspirowane tematami: „Grota Lascaux”, „Fasada grecka”, „Waza grecka”, „Gotyk”, „Witraż”, „Fasada renesansowa”, „Koty op art.”, „Naczynia na szachownicy op art.”.



Klasy szóste
Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów klas szóstych, którzy rozwijali swoje umiejętności artystyczne, poznając zagadnienia związane m.in. z perspektywą i kompozycją. Wybrane tematy to: „Perspektywa linearna”, „Perspektywa powietrzna”, „Perspektywa malarska”, „Miasto nocą”, „Obrazek z wykałaczek”, „Talerz na ludowo”.




Klasy siódme
Zapraszamy do obejrzenia dojrzałych artystycznie prac uczniów klas siódmych, którzy w tym roku kończą swoją przygodę z plastyką. Wybrane tematy, głównie z zakresu sztuki współczesnej, to: „Kolaż”, „Kubizm”, „Surrealizm”, „Portret ekspresjonistyczny”, „Żywioły”, „Teatr lalek – pacynka”.




