Spotkanie z kpt. Jerzym Wojciewskim.

Szóstego marca w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii. Uczniowie klas 8-6 spotkali się żołnierzem Kompanii Młodzieżowej Armii Krajowej kpt. Jerzym Wojciewskim. Nasi uczniowie mogli posłuchać wspomnień naszego gościa z czasów okupacji, walk w Powstaniu Warszawskim oraz pobytu w niemieckich obozach koncentracyjnych. Spotkanie przebiegało w niezwykle wzruszającej atmosferze.
Podziękowania dla kpt. Wojciewskiego w imieniu całej społeczności szkolnej złożył Dyrektor Szkoły Maciej Kruszewski.
Lekcja stanowiła jeden z elementów Programu Edukacji Patriotycznej, który jest realizowany w naszej szkole. Jednym z celów programu jest pogłębianie wiedzy uczniów na temat własnego regionu, wydarzeń i postaci z nim związanych, a przez to kształtowanie własnej tożsamości.