PS3 Łomianki
Nauka

PROGRAM NAUKOWY


PRZEDMIOTY ŚCISŁE
PRZEDMIOTY ŚCISŁE



PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNE
PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNE



PRZEDMIOTY ARTYSTYCZNE
PRZEDMIOTY ARTYSTYCZNE



LEKTURY
LEKTURY


✔   LEKTURY
LISTA LEKTUR (od roku szkolnego 2020/2021).

KLASA I

1. Jacob i Wilhelm Grimm, (oprac.) Bogusław Michalec Jaś i Małgosia
2. Maria Kownacka, Plastusiowy pamiętnik
3. Jan Brzechwa, Sójka
4. Jacob i Wilhelm Grimm, Muzykanci z Bremy
5. Hans Christian Andersen, Nowe szaty cesarza
6. Jan Brzechwa, Leń
7. Jan Brzechwa, Żaba
8. Waldemar Cichoń, Cukierku, ty łobuzie!
9. Charles Perrault, Śpiąca królewna
10. Tove Jansson, Opowiadania z Doliny Muminków
11. Wanda Chotomska, Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy
12. Jan Brzechwa, Przyjście lata

KLASA II
1.Hans Christian Andersen, Brzydkie kaczątko
2.Barbara Kosmowska, Dziewczynka z parku
3.Grzegorz Kasdepke, Detektyw Pozytywka
4.Danuta Wawiłow, Najpiękniejsze wiersze
5.Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn
6.Alina i Czesław Centkiewiczowie, Zaczarowana zagroda
7.Justyna Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
8.Hans Christian Andresen, Calineczka
9.Danuta Parlach, Kapelusz Pani Wrony
10.Maria Terlikowska, Drzewo do samego nieba
11.Łukasz Wierzbicki, Afryka Kazika

KLASA III
1.Joanna Papuzińska, Asiunia
2.Marcin Pałasz, Sposób na Elfa
3.Maria Krüger, Karolcia
4.Hans Christian Andersen, Dziewczynka z zapałkami
5.Hans Christian Andersen, Królowa Śniegu
6.Agnieszka Frączek, Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą
7.Hugh Lofting, Doktor Dolittle i jego zwierzęta
8.Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją
9.Mira Jaworczakowa, Oto jest Kasia


KLASY IV-VIII
Lista lektur obowiązkowych(zgodnie z postawą programową):


Klasy IV-VI
1. Jan Brzechwa, Akademia Pana Kleksa
2. Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)
3. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek (wybór opowiadań)
4. Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
5. Ignacy Krasicki, wybrane bajki
6. Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
7. Adam Mickiewicz, Powrót taty, Pani Twardowska, Pan Tadeusz (fragmenty, w tym: opisy, zwyczaje i obyczaje, polowanie i koncert Wojskiego)
8. Ferenc Molnár, Chłopcy z Placu Broni
9. Bolesław Prus, Katarynka
10. Juliusz Słowacki, W pamiętniku Zofii Bobrówny
11. John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem
12. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy
13. Józef Wybicki, Mazurek Dąbrowskiego
14. Wybrane mity greckie, w tym mit o powstaniu świata oraz mity: o Prometeuszu, o Syzyfie, o Demeter i Korze, o Dedalu i Ikarze, o Heraklesie, o Tezeuszu i Ariadnie, o Orfeuszu i Eurydyce
15. Biblia: stworzenie świata i człowieka oraz wybrane przypowieści ewangeliczne, w
tym: o siewcy, o talentach, o pannach roztropnych, o miłosiernym Samarytaninie
16. Wybrane podania i legendy polskie, w tym: o Lechu, o Piaście, o Kraku i Wandzie
17. Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym:
18. Charles Perrault, Kopciuszek,
19. Aleksander Puszkin, Bajka o rybaku i rybce


Klasy VII i VIII
1. Charles Dickens, Opowieść wigilijna
2. Aleksander Fredro, Zemsta
3. Jan Kochanowski, wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym treny I, V, VII, VIII
4. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec
5. Ignacy Krasicki, Żona modna
6. Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, Dziady część II, wybrany utwór z cyklu Sonety krymskie, Pan Tadeusz (całość)
7. Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę
8. Henryk Sienkiewicz, Quo vadis, Latarnik
9. Juliusz Słowacki, Balladyna
10. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace
11. Sławomir Mrożek, Artysta
12. Melchior Wańkowicz, Ziele na kraterze (fragmenty), Tędy i owędy (wybrany reportaż)

Lista lektur nieobowiązkowych:
kl. IV - VI
1. Pinokio,
2. Tajemniczy ogród,
3. Ania z Zielonego Wzgórza,
4. Magiczne drzewo. Czerwone krzesło,
5. Janko Muzykant,
6. Szatan z siódmej klasy

kl. VII
1. Dywizjon 303,
2. Stary człowiek i morze

kl. VIII
1. Dwanaście prac Herkulesa,
2. Krzyżacy




SUKCESY


Zawody w 2 – boju nowoczesnym chłopców

Zawody w 2 – boju nowoczesnym chłopców

Zawody w 2 – boju nowoczesnym chłopców
ZASIĘG:
Powiatowy
ORGANIZATOR:
Powiat Warszawski Zachodni
OSIĄGNIĘCIA:
2 miejsce

Zawody w 2 – boju nowoczesnym dziewcząt

Zawody w 2 – boju nowoczesnym dziewcząt

Zawody w 2 – boju nowoczesnym dziewcząt
ZASIĘG:
Powiatowy
ORGANIZATOR:
Powiat Warszawski Zachodni
OSIĄGNIĘCIA:
2 miejsce

Siatkówka

Siatkówka

Siatkówka
ZASIĘG:
Powiatowy
ORGANIZATOR:
Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Warszawa Zachód
OSIĄGNIĘCIA:
3 miejsce

Badminton – chłopcy

Badminton – chłopcy

Badminton – chłopcy
ZASIĘG:
powiatowy
ORGANIZATOR:
Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Warszawa Zachód
OSIĄGNIĘCIA:
1 miejsce

POKAŻ WIĘCEJ

Piłka ręczna dziewcząt

Piłka ręczna dziewcząt

Piłka ręczna dziewcząt
ZASIĘG:
Powiatowy
ORGANIZATOR:
Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Warszawa Zachód
OSIĄGNIĘCIA:
3 miejsce

Biegi przełajowe

Biegi przełajowe

Biegi przełajowe
ZASIĘG:
Powiatowy
ORGANIZATOR:
Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Warszawa Zachód
OSIĄGNIĘCIA:
Finalista – 2 osoby

Konkurs Tęcza

Konkurs Tęcza

Konkurs Tęcza
ZASIĘG:
Ogólnopolski
ORGANIZATOR:
Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie.
OSIĄGNIĘCIA:
Wyróżnienie w kategorii maluch – 1 osoba
W kategorii młodzik – 2 osoby

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka
ZASIĘG:
gminny
ORGANIZATOR:
Mazowiecki Instytut Kultury
OSIĄGNIĘCIA:
3 miejsce w kategorii klas 0-3

Alfik Matematyczny

Alfik Matematyczny

Alfik Matematyczny
ZASIĘG:
Ogólnopolski
ORGANIZATOR:
Łowcy Talentów Jersz
OSIĄGNIĘCIA:
Wyróżnienie - 1 osoba

 Konkurs Kangur Matematyczny

Konkurs Kangur Matematyczny


Konkurs Kangur Matematyczny
ZASIĘG:
Międzynarodowy
ORGANIZATOR:
Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych
OSIĄGNIĘCIA:
Wyróżnienie - 1 osoba

Olimpusek

Olimpusek

Olimpusek
ZASIĘG:
Ogólnopolski
ORGANIZATOR:
Olimpus – Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe
OSIĄGNIĘCIA:
Laureaci – 2 osoby

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – reading czytanie ze zrozumieniem (Ietap)

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – reading czytanie ze zrozumieniem (Ietap)

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – reading czytanie ze zrozumieniem (I etap)
ZASIĘG:
Gminny
ORGANIZATOR:
SP3 Łomianki
OSIĄGNIĘCIA:
3 miejsce

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – reading czytanie ze zrozumieniem (II etap)

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – reading czytanie ze zrozumieniem (II etap)

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – reading czytanie ze zrozumieniem (II etap)
ZASIĘG:
Gminny
ORGANIZATOR:
SP3 Łomianki
OSIĄGNIĘCIA:
1 i 2 miejsce

 Konkurs przyrodniczy PANDA

Konkurs przyrodniczy PANDA


Konkurs przyrodniczy PANDA
ZASIĘG:
Ogólnopolski
ORGANIZATOR:
Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe Edi
OSIĄGNIĘCIA:
Laureat

Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży

Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży

Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży
ZASIĘG:
Zawody okręgowe
ORGANIZATOR:
Otylia Swim Cup
OSIĄGNIĘCIA:
1 I 4 miejsce

Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza

Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza

Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza
ZASIĘG:
wojewódzkie
ORGANIZATOR:
Burmistrz Miasta Mława
OSIĄGNIĘCIA:
1 I 2 miejsce

Pierwszy krok pływacki rocznik 2009

Pierwszy krok pływacki rocznik 2009


Pierwszy krok pływacki rocznik 2009
ZASIĘG:
Olimpiada ogólnopolska
ORGANIZATOR:
Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Pływacki
OSIĄGNIĘCIA:
3 miejsce

Grand Prix Łomianek (II etap)

Grand Prix Łomianek (II etap)

Grand Prix Łomianek (II etap)
ZASIĘG:
Zawody gminne
ORGANIZATOR:
ICDS, Gmina Łomianki, UKS V Łomianki
OSIĄGNIĘCIA:
1 miejsce
1 miejsce – sztafeta szkolna

Grand Prix Łomianek (I etap)

Grand Prix Łomianek (I etap)

Grand Prix Łomianek (I etap)
ZASIĘG:
Zawody gminne
ORGANIZATOR:
ICDS, Gmina Łomianki, UKS V Łomianki
OSIĄGNIĘCIA:
2 miejsce
3 miejsce – sztafeta szkolna

Letnie Mistrzostwa Warszawy w pływaniu

Letnie Mistrzostwa Warszawy w pływaniu

Letnie Mistrzostwa Warszawy w pływaniu
ZASIĘG:
Zawody okręgowe
ORGANIZATOR:
Mokotowski Uczniowski Klub Pływacki Warszawianka -Wodny Park, Mokotowska Fundacja Warszawianka-Wodny Park
OSIĄGNIĘCIA:
2 miejsce

Zimowe Mistrzostwa Warszawy w pływaniu

Zimowe Mistrzostwa Warszawy w pływaniu

ZASIĘG:
Zawody okręgowe
ORGANIZATOR:
Mokotowski Uczniowski Klub Pływacki Warszawianka -Wodny Park, Mokotowska Fundacja Warszawianka-Wodny Park
OSIĄGNIĘCIA:
2 i 3 miejsce

Olimpus – język angielski

Olimpus – język angielski

Olimpus – język angielski
ZASIĘG:
Ogólnopolski
ORGANIZATOR:
Olimpus – Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe
OSIĄGNIĘCIA:
Laureaci – 17 osób

Konkurs historyczny (kuratoryjny)

Konkurs historyczny (kuratoryjny)

Konkurs historyczny (kuratoryjny)
ZASIĘG:
Etap wojewódzki
ORGANIZATOR:
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
OSIĄGNIĘCIA:
Laureat i finalista

SCHOWAJ



godło Szkoła Podstawowa nr 3 w Łomiankach

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami
Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach

ul. Staszica 2
tel. 22 751 56 10
sp3@lomianki.pl


SP3 Łomianki na Facebooku Synergia SP3 Łomianki na Instagramie SP3 Łomianki na YouTube Biuletyn Informacji Publicznej SP3 Łomianki

◐︎
Parametry strony

Wielkość czcionki



Kontrast





© Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach