Rzecznik Praw Dziecka informuje

Informacja od Rzecznika Praw Dziecka

W czasach pandemii i przymusowej izolacji szczególnie młodzi ludzie mogą czuć się zagubieni  i pozostawieni sami ze swoimi problemami. Jeśli borykacie się właśnie  z   problemami  przemocy rówieśniczej lub  domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również  w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami   okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie  wymaga  odpowiedniego wsparcia, opieki i  troski osób dorosłych, możecie tę pomoc uzyskać z Biura Rzecznika Praw Dziecka. Biuro Rzecznika uruchomiło całodobowy, bezpłatny Telefon Zaufania: 800 12 12 12    i przeznaczony dla młodych ludzi czat internetowy-  /brpd.gov.pl/sos-czat/ - prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji możecie uzyskać  natychmiastowe  wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie  ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się  nad rozwiązaniem swoich problemów.