Zdrowe odżywianie

Być nastolatkiem i mądrze się odżywiać? Uczniowie klasy 5b oraz koszykarki z 6b pokazali, że to możliwe! W ramach zdalnych lekcji wf zapoznali się zasadami racjonalnego odżywiania w okresie dorastania i sami przygotowali zdrowe potrawy dla siebie i bliskich. Brawa za zaangażowanie, pomysły oraz samodzielną pracę!
Z ankiety jaką wśród uczniów klas 4-8 przeprowadziła pani Katarzyna Smolarczyk wynika, że do najczęściej wymienianych błędów w jadłospisie uczniów zaliczyć można mało urozmaiconą dietę (na śniadanie zazwyczaj  słodkie płatki z zimnym mlekiem) i nieregularne spożywanie posiłków. Nastolatkowie na przerwach bardzo często sięgają po słodycze, chipsy i słodzone, gazowane napoje, a zbyt rzadko po owoce, warzywa i soki. Zachęcam wszystkich uczniów do regularnego spożywania 5 posiłków zawierających co najmniej 5 porcji owoców, warzyw lub soków.
Pamiętajcie - śniadanie daje moc!