Muzeum Powstania Warszawskiego

„Szkoda, że nie mogliśmy iść wszędzie”- to słowa jednego z uczniów wypowiedziane podczas wycieczki do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie klasy 3a i 3c byli zachwyceni możliwością zwiedzania i uczestniczenia w lekcji pt. „Kim byli Powstańcy”. Poznaliśmy podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji i Powstania Warszawskiego. Poprzez rozmowę oraz rozwiązywanie łamigłówek i zadań poszukaliśmy odpowiedzi na pytania: Kim byli Powstańcy? Jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać? Jakich zasad musieli przestrzegać? Na ekspozycji muzealnej przyjrzeliśmy się ekwipunkowi i ubiorom Powstańców, zastanowiliśmy się nad ich różnorodnymi zadaniami i poznaliśmy elementy codziennego życia żołnierzy. Myślę, że wielu rodziców będzie musiało, wybrać się z dziećmi do Muzeum Powstania Warszawskiego kolejny raz.