Aktualności

Stacja meterologiczna

Stacja meteorologiczna
Jak zapewne już spostrzegliście, od września na dachu naszej szkoły pręży się nowoczesna stacja meteorologiczna. Nie żaden żuraw czy kogut :) lecz stacja meteo z prawdziwego zdarzenia (Garni 1055 ARCUS).
Dzięki bezprzewodowej łączności i przenośnemu panelowi sterowania, z naszej stacji pogodowej można korzystać bez wychodzenia z klasy – zarówno na lekcjach geografii, przyrody, jak i w nauczaniu wczesnoszkolnym. W jakim konkretnie celu? Otóż stacja meteorologiczna wyposażona jest w kilka czujników pomiarowych – pozwala odczytywać między innymi kierunek i prędkość wiatru, temperaturę, wilgotność powietrza, a także promieniowanie UV. Daje możliwość nie tylko śledzenia, lecz również prognozowania zmian zachodzących za oknem.

Podczas jednej z lekcji geografii, analizując wyświetlane parametry oraz stan zachmurzenia, udało nam się przewidzieć nadchodzący deszcz, który zaczął padać tuż przed dzwonkiem kończącym lekcję:)
Jesteśmy przekonani, że nasza nowa stacja pogodowa będzie źródłem licznych ciekawych spostrzeżeń, dyskusji (nie tylko o pogodzie), jak i zabawy.
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć:
http://sp3.edulomianki.pl/index.php?a=galeria&b=62
Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami
Dwujęzycznymi i Sportowymi
im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach

ul. Staszica 2
tel. 22 751 56 10
sp3@lomianki.pl
© Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach