Na zaproszenie Pierwszej Damy

Na zaproszenie Pierwszej Damy:)

Czwartek 10.01.2019r uczniowie Kusego klasy I-III, rodzice oraz nauczyciele odwiedzili siedzibę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej !

"Bardzo mi zależało, żeby w siedzibie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej rozpocząć rok 2019 w pogodnej, rodzinnej i przede wszystkim ciepłej atmosferze. Pomyślałam, że najlepiej będzie odwołać się do naszej pięknej tradycji wystawiania Jasełek - mówiła w czwartek Pierwsza Dama.."

Na scenie w Pałacu Prezydenckim stanęli mali i dorośli aktorzy-amatorzy Teatru Biedronka, którzy zagrali przed szczególnie żywiołową widownią. Agata Kornhauser-Duda wystąpiła w roli narratora
inscenizacji opowiadającej o wygnaniu Adama i Ewy z Raju, podróży Józefa i Maryi do Betlejem i narodzinach Jezusa, którego zagrał maleńki Krzyś. Dzieci żywiołowo reagowały na przybycie Trzech Króli, z którymi wypatrywały gwiazdy na niebie. Duże emocje wzbudziła walka, jaką stoczyli Michał i aniołowie ze smokiem, a w śpiewanie znanych piosenek i kolęd włączyli się wszyscy goście.